• +38 (096) 124 59 36
  • ihor.shevchuk@shevchuk-lawyers.org.ua
Shevchuk Law Firm | Кримінальні справи

Кримінальні справи.

Кримінальне право є тією практикою, яка виділяється з-поміж інших сфер діяльності будь-якого адвоката. Не в останню чергу це пов’язано із тим, що ціна помилки є дуже великою.

Під час захисту клієнта у кримінальній справі не можна випускати із виду будь-яку деталь чи дрібницю, оскільки це у кінцевому результаті може обернутись фатальними наслідками для підзахисного.

Кримінальний процес складається із певних стадій. Кожна стадія має свою стратегічну мету. Досягнення цілей клієнта відбувається не під якоїсь однієї стадії, результат досягається шляхом виконання чітких та спланованих дій на усіх стадіях процесу, що у кінцевому випадку й становить бажаний результат для клієнта. Я пропоную Вам пройти усі ці етапи разом.

Стадія перша. Дослідче провадження.

На даному етапі здійснюється реєстрація заяв та повідомлень про здійснення кримінального правопорушення. В залежності від інтересів клієнта (підозрюваний чи потерпілий) я, як адвокат, можу запропонувати допомогу у складанні заяви до правоохоронних органів (для потерпілого), або за допомогою наявних правових інструментів сформувати певний об’єм інформації про стан справи (для підозрюваного), аби вже на цьому етапі спрогнозувати можливі наслідки для клієнта.

Стадія друга. Досудове розслідування.

На даному етапі моя допомога, як адвоката, полягає у:

- Супроводі слідчих експериментів;

- Підтримці та захисті клієнта під час допитів;

- Поданні клопотань слідчому;

- Оскарженні слідчих дій;

- Ознайомленні із матеріалами справи та поданні доказів та заперечень тощо.

Стадія третя. Підготовче провадження.

На даній стадії відбувається безпосереднє формування правової стратегії захисту та підбиваються підсумки результатів досудового розслідування. Здійснюється оцінка ймовірності настання негативного результату для клієнта для корегування правової позиції, аби знівелювати небажані наслідки до мінімуму. На цьому етапі я допоможу Вам допомогти знайти відповіді на два ключових запитання: «Що ми маємо?», «Що ми хочемо?».

Стадія четверта. Судовий розгляд.

Під час судового розгляду роль адвоката має велике значення, оскільки від активних та ефективних дій захисника залежить питання дотримання процесуальних гарантій та прав обвинуваченого.

Судовий процес є досить тривалим етапом. Поставлених цілей досягне та сторона, яка краще розпланувала свою стратегію та модель поведінки.

Апеляційне провадження.

На даному етапі клієнт потребує особливої уваги з боку адвоката, оскільки його моральний стан, як правило, знаходиться у занепаді. На даному етапі важливо підтримати клієнта. Допомогти йому подолати кризову ситуацію та повернутись до конструктиву. У першу чергу адвокат реалізує це шляхом формування якісної апеляційної скарги, яка викличе у суддів апеляційної інстанції бажання задовольнити апеляційні вимоги клієнта. І в цьому я зможу Вам допомогти.

Касаційне провадження.

На цьому етапі важливо проявити стійкість і донести до суддів основні аспекти неправомірності рішень суддів попередніх інстанцій. Беземоційно. Витримано. По факту.

Провадження у Верховному Суді України та оскарження рішення у Європейському суді з прав людини.

Це той самий випадок, коли боротися потрібно до самого кінця, якщо є хоч один маленький шанс покращити становище клієнта.

Виконання судових рішень.

На даній стадії роль адвоката теж є дуже важливою. На плечі адвоката лягає задача забезпечити для клієнта максимальний рівень комфорту під час відбування покарання, а також дотримання його прав людини.