• +38 (096) 124 59 36
  • ihor.shevchuk@shevchuk-lawyers.org.ua
Shevchuk Law Firm | Супровід допиту

Супровід допиту

Допит – це дужка важка, емоційна подія як для особи, яку допитують, так і для її адвоката. Якщо ви ніколи не були на допиті, то ви не уявляєте собі те емоційне напруження, яке на вас очікує. Й не важливо у якому статусі вас наразі викликають. Свідок дуже просто може стати обвинуваченим, ось тільки не навпаки.

Уявіть собі темні та холодні каземати, часто без вікон, безліч коридорів із дверима, які можуть відкривати тільки працівники правоохоронних органів за допомогою спеціальних електронних ключів та перепусток.

Лишень зайшовши до такої будівлі одразу хочеться зізнатись не тільки по справі, щодо якої буде допит, а ще й взяти на себе убивство Кеннеді. Але це не все, ви заходите до кабінету слідчого, де ще окрім нього сидить п’ять його колег. Крізь зуби вони вітаються із вами і починається те, заради чого вас і покликали. Пресинг. Зневага. Натяки та непрямі погрози. Й для них абсолютно нормально, що ви свідок, а поводяться з вами як із обвинуваченим. Й все це може відбуватись до 8 годин на день.

Тут людина і розуміє, що під час даної слідчої дії, адвокат, це не лише радник із правових питань, а ще й у прямому сенсі захисник, який переймає частину тиску на себе і тим самим полегшує життя клієнту. Гарна робота адвоката, це коли виходиш із клієнтом на двір по закінченню, й відчуваєш емоційне та фізичне спустошення, а клієнт почувається бадьорим. Це означає, що у відсотковому співвідношенні адвокат взяв на себе більшу частину агресії, тиску та маніпуляцій з боку сторони обвинувачення. І так повинно бути завжди.

Безумовно, що окрім здатності захистити себе та клієнта під час допиту, адвокат повинен бути ще й гарним юристом. Я у своїй практиці використовую підхід, який полягає в обов’язкові підготовці особи до допиту із формуванням потенційних запитань та відповідей на них. У 90% випадків, потрапляння на допит без стратегії та заготовлених наперед відповідей по ключових моментах справи, може обернутися зміною статусу особи, яку допитують, або, навіть врученням повідомлення про підозру.

Аби цього не сталося, потрібно ретельно розробити план та модель поведінки, підготувати відповіді на ключові запитання, розіграти тренувальний допит і лише потім йти на слідчу дію.


Запис на попередній прийом