• +38 (096) 124 59 36
  • ihor.shevchuk@shevchuk-lawyers.org.ua
Shevchuk Law Firm | Публікації


Штрафи за корупцію: адвокаційний погляд на законопроєкт

Додано на сайт 2024-07-30, опубліковано у виданні: Економічна правда

Чи дійсно новий законопроєкт пропонує можливість відкупитися від корупційних злочинів штрафом?

Переглядів: 22


Мертві банки не гудуть, або як захиститись від “факторингових” претензій давно ліквідованих фінустанов.

Додано на сайт 2024-06-18, опубліковано у виданні: Економічна правда

Не існує такої норми законодавства, яка б прямо дозволяла не повертати кредитору отримані кредитні кошти, втім боржнику є що сказати на свій захист, якщо добре вивчати матеріали справи .

Переглядів: 59


Виконавчі написи як спосіб юридичного рейдерства

Додано на сайт 2023-08-22, опубліковано у виданні: Економічна правда

Виконавчі написи як спосіб юридичного рейдерства

Переглядів: 183


Записки адвоката. Одноосібне поручительство: без гідності — негідник.

Додано на сайт 0000-00-00, опубліковано у виданні: Цей сайт

Переконаний, що ніхто не буде заперечувати твердження про те, що адвокат у своєму арсеналі правових інструментів для захисту клієнта має значно менше, ніж слідчий чи прокурор, як представники сторони обвинувачення. Я вже не кажу про ресурси для зловживань своїми процесуальними правами, виключно про законну реалізацію тих можливостей, які є в чинному КПК. З огляду на це адвокату вкрай важливо якісно використовувати те, що є, аби полегшити життя свого підзахисного, оскільки будь-який згаяний шанс може коштувати клієнту місяців, а то й років згаяного життя.

Переглядів: 874


Якщо завтра мобілізація: чого чекати військовозобов’язаним та керівникам підприємств?

Додано на сайт 2021-05-14, опубліковано у виданні: Українська правда

Після того, як до кордонів України направили велику кількість збройних сил Російської Федерації, гостро постало питання участі українського населення у потенційному військовому зіткненні.

Переглядів: 412


Проведення масових заходів: де межа між хуліганством та мирним протестом?

Додано на сайт 2021-04-10, опубліковано у виданні: Українська правда

Так вже історично склалося, що нам, українцям, до душі протестувати і взагалі публічно висловлювати свою громадянську позицію. Ще з давніх часів багато ключових питань вирішувалось на площах. Не виключенням стала й сучасна історія України, яка пережила кілька важливих майданів.

Переглядів: 1173


Якщо вкрали гроші з банківської карти. Що робити та куди звертатися?

Додано на сайт 2021-03-18, опубліковано у виданні: НВ Бізнес

Зросла активність шахраїв, що обкрадають громадян через схеми несанкціонованого доступу до платіжних засобів. Люди помічають, що з їх карток списуються кошти за покупки, яких вони не здійснювали. Що робити, якщо до вас дісталися шахраї?

Переглядів: 1121


Як не втратити домен через кіберсквотерів

Додано на сайт 2021-02-07, опубліковано у виданні: Dou.UA

У сучасному світі бути представленим в мережі Інтернет майже так само важливо, як і в реальному оффлайн. Особливо, якщо це стосується бізнесу. Втратити доменне ім’я до Інтернет-магазину чи корпоративного сайту майже так само болісно, як загубити єдиний екземпляр ключів від офісу. Це розуміють і кіберсквотери — шахраї, які винайшли спосіб збагачуватися на захопленні популярних доменних імен. Як це відбувається та як від цього вберегтися? Давайте розбиратися разом.

Переглядів: 1686


Бізнес по-українськи: плата за послугу самовивозу

Додано на сайт 2020-05-01, опубліковано у виданні: Журнал "Управління фінансами" №4 2020

Нещодавно Україну сколихнув скандал після того, як один дуже відомий інтернет-магазин почав стягувати зі своїх клієнтів плату за те, що ті приходять забирати свої замовлення самі. Керівництво магазину поспішило роз’яснити ситуацію: мовляв, така міра була покликана стимулювати клієнтів користуватися послугою доставки і розвантажит точки видачі товарів шляхом зменшення напливу людей. Втім, реакція української інтернет-спільноти дала зрозуміти, що такі дії магазину потенційні клієнти сприйняли як зневагу та обман, а не як спосіб зменшити черги. Після цього в інтернеті з’явилися додаткові аргументи. У них було зазначено, що багато замовлень, оформлених клієнтами, залишаються відкритими, тобто вони не приходять за товаром, і магазин несе збитки у вигляді витрат на зберігання. Тому магазин вирішив застосувати додаткову плату у розмірі 10 грн до замовлень, які оформлені для самовивозу, і вартість яких не перевищує 500 грн. Автора як юриста більше зацікавила правова природа такої «послуги». Чи законно стягувати з клієнтів плату за те, що вони самостійно прийшли на склад забрати товар, і чи можна такі дії магазина називати послугою?

Переглядів: 1949


Судове засідання в режимі відеоконференції: практичні аспекти

Додано на сайт 2019-06-29, опубліковано у виданні: Газета "БухгалтерiяUA" №25 2019 рік

Час, в який ми живемо, хтось називає «цифровою ерою», а хтось — «інформаційною», втім суть від того не змінюється. Наразі можна, не встаючи з дивану, замовити собі попоїсти, придбати телевізор, оформити кредит, забронювати готель та реалізувати багато різноманітних забаганок. За умови, що є доступ до інтернету.

Переглядів: 3671