• +38 (096) 124 59 36
  • ihor.shevchuk@shevchuk-lawyers.org.ua
Shevchuk Law Firm | Публікації


Виконавчі написи як спосіб юридичного рейдерства

Додано на сайт 2023-08-22, опубліковано у виданні: Економічна правда

Виконавчі написи як спосіб юридичного рейдерства

Переглядів: 96


Записки адвоката. Одноосібне поручительство: без гідності — негідник.

Додано на сайт 0000-00-00, опубліковано у виданні: Цей сайт

Переконаний, що ніхто не буде заперечувати твердження про те, що адвокат у своєму арсеналі правових інструментів для захисту клієнта має значно менше, ніж слідчий чи прокурор, як представники сторони обвинувачення. Я вже не кажу про ресурси для зловживань своїми процесуальними правами, виключно про законну реалізацію тих можливостей, які є в чинному КПК. З огляду на це адвокату вкрай важливо якісно використовувати те, що є, аби полегшити життя свого підзахисного, оскільки будь-який згаяний шанс може коштувати клієнту місяців, а то й років згаяного життя.

Переглядів: 757


Якщо завтра мобілізація: чого чекати військовозобов’язаним та керівникам підприємств?

Додано на сайт 2021-05-14, опубліковано у виданні: Українська правда

Після того, як до кордонів України направили велику кількість збройних сил Російської Федерації, гостро постало питання участі українського населення у потенційному військовому зіткненні.

Переглядів: 349


Проведення масових заходів: де межа між хуліганством та мирним протестом?

Додано на сайт 2021-04-10, опубліковано у виданні: Українська правда

Так вже історично склалося, що нам, українцям, до душі протестувати і взагалі публічно висловлювати свою громадянську позицію. Ще з давніх часів багато ключових питань вирішувалось на площах. Не виключенням стала й сучасна історія України, яка пережила кілька важливих майданів.

Переглядів: 978


Якщо вкрали гроші з банківської карти. Що робити та куди звертатися?

Додано на сайт 2021-03-18, опубліковано у виданні: НВ Бізнес

Зросла активність шахраїв, що обкрадають громадян через схеми несанкціонованого доступу до платіжних засобів. Люди помічають, що з їх карток списуються кошти за покупки, яких вони не здійснювали. Що робити, якщо до вас дісталися шахраї?

Переглядів: 913


Як не втратити домен через кіберсквотерів

Додано на сайт 2021-02-07, опубліковано у виданні: Dou.UA

У сучасному світі бути представленим в мережі Інтернет майже так само важливо, як і в реальному оффлайн. Особливо, якщо це стосується бізнесу. Втратити доменне ім’я до Інтернет-магазину чи корпоративного сайту майже так само болісно, як загубити єдиний екземпляр ключів від офісу. Це розуміють і кіберсквотери — шахраї, які винайшли спосіб збагачуватися на захопленні популярних доменних імен. Як це відбувається та як від цього вберегтися? Давайте розбиратися разом.

Переглядів: 1596


Бізнес по-українськи: плата за послугу самовивозу

Додано на сайт 2020-05-01, опубліковано у виданні: Журнал "Управління фінансами" №4 2020

Нещодавно Україну сколихнув скандал після того, як один дуже відомий інтернет-магазин почав стягувати зі своїх клієнтів плату за те, що ті приходять забирати свої замовлення самі. Керівництво магазину поспішило роз’яснити ситуацію: мовляв, така міра була покликана стимулювати клієнтів користуватися послугою доставки і розвантажит точки видачі товарів шляхом зменшення напливу людей. Втім, реакція української інтернет-спільноти дала зрозуміти, що такі дії магазину потенційні клієнти сприйняли як зневагу та обман, а не як спосіб зменшити черги. Після цього в інтернеті з’явилися додаткові аргументи. У них було зазначено, що багато замовлень, оформлених клієнтами, залишаються відкритими, тобто вони не приходять за товаром, і магазин несе збитки у вигляді витрат на зберігання. Тому магазин вирішив застосувати додаткову плату у розмірі 10 грн до замовлень, які оформлені для самовивозу, і вартість яких не перевищує 500 грн. Автора як юриста більше зацікавила правова природа такої «послуги». Чи законно стягувати з клієнтів плату за те, що вони самостійно прийшли на склад забрати товар, і чи можна такі дії магазина називати послугою?

Переглядів: 1674


Судове засідання в режимі відеоконференції: практичні аспекти

Додано на сайт 2019-06-29, опубліковано у виданні: Газета "БухгалтерiяUA" №25 2019 рік

Час, в який ми живемо, хтось називає «цифровою ерою», а хтось — «інформаційною», втім суть від того не змінюється. Наразі можна, не встаючи з дивану, замовити собі попоїсти, придбати телевізор, оформити кредит, забронювати готель та реалізувати багато різноманітних забаганок. За умови, що є доступ до інтернету.

Переглядів: 3431


«Комуналка» у спадок. Чи може суд стягнути заборгованість за комунальні послуги, якщо новий спадкоємець майна не уклав відповідних договорів на обслуговування?

Додано на сайт 2019-04-15, опубліковано у виданні: Газета БухгалтеріяUA №15 2019р.

Ні для кого не секрет, що в нашій країні дуже високий відсоток споживачів, що мають заборгованість з несплати комунальних послуг. Серед таких осіб багато людей похилого віку, які під час життя не спроможні оплачувати рахунки з певних економічних причин, та на превеликий жаль, помираючи, залишають у спадок нерухомість, обтяжену боргами за її утримання.

Переглядів: 5967


Питання: Фізичною особою було прийнято рішення про участь у Фонді фінансування будівництва житлового будинку із подальшим набуттям права власності на двокімнатну квартиру у даному будинку. По завершенню будівництва квартири, фізичною особою було виявлено ряд недоліків із внутрішнього оздоблення, тому акт прийняття-передачі, закріпленого за нею об’єкта інвестування, підписано не було. Втім, нещодавно, до фізичної особи надійшов лист від управителя Фонду, де зазначено, що якщо протягом тижня фізичною особою не буде підписано вищезгаданий акт, її буде відкріплено від об’єкта інвестування, а квартиру — продано іншій особі. Чи є законні підстави для таких дій управителя Фонду?

Додано на сайт 2019-04-01, опубліковано у виданні: БухгалтеріяUA №11 2019 рік

Відповідь: правовідносини у сфері набуття права власності на об’єкти нерухомості шляхом інвестування до Фондів фінансування будівництва, врегульовуються спеціальним Законом «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю», договором про участь у Фонді фінансування будівництва (далі — ФФБ), а також Правилами ФФБ.

Переглядів: 1809